A Béke utca sarkán felbukkant két nyuszi. Baseball sapka, sportcipő és divatos ruci. Egyik gördül gördeszkán, a másik rolleron, Tapsiéknál Húsvét előtt sincs már holts...
A húsvéti mesék hagyományosan az ünnepkörhöz kapcsolódnak, és azokat gyakran gyerekeknek szóló történetek jellemzik. Az ilyen típusú mesék általában a tavasz ébredésével, az újjászületéssel, az élettel és az örömmel kapcsolatosak.
Az egyik legismertebb húsvéti mese a Nyúl Péter története. A történet főszereplője egy szorgalmas kis nyúl, aki tojásokat festeget és elrejti őket a fűben, hogy a gyerekek megtalálhassák őket húsvétkor.
A húsvéti mesék többnyire jelképeket és szimbólumokat használnak, amelyek az ünnephez kapcsolódnak. Például a tojások a termékenységet, az újjászületést és az életet jelképezik, míg a nyúl a tavasz, az élet és a boldogság szimbóluma.
Az ilyen típusú mesék általában egyszerű és könnyen érthető nyelvezetet használnak, hogy a gyerekek könnyen követhessék a történetet. Azonban, mivel az ünnep számos szokásához kapcsolódnak, az ilyen mesék gyakran tartalmaznak olyan hagyományokat és szokásokat, amelyekhez kis magyarázatra lehet szükség.
Összességében a húsvéti mesék szórakoztató és tanulságos történetek, amelyek segítenek a gyerekeknek megérteni az ünnep jelentőségét és szimbólumait.